Aká je ideálna lokalita na fotenie?

Ak ide o svadobné fotenie a želáte si portréty nafotiť v deň svadby, ideálne je vybrať ľahko dostupné miesto v blízkosti Vášho sobáša. Všeobecne ale pri výbere lokality platí, či už pri svadobných alebo rodinných fotkách, vybrať si miesto kde vyniknete vy a lokalita Vás bude príjemne dopĺňať. S výberom fotomiesta Vám samozrejme rada pomôžem. Prípadne sa inšpirujte nižšie:
FOTENIE V PRÍRODE - Či už sa rozhodnete pre fotenie pri jazierku, parku, v lese alebo botanickej záhrade, každé ročné obdobie nám poskytne pekné kompozície hodné zachytenia. Taktiež polia, lúky alebo vinice, dokážu fotozábery veľmi ozvláštniť. Či už pôjde o zimné fotenie v snehu, jarné rozkvitnuté zábery, letné fotky v tráve alebo pestrofarebné jesenné pohľady. Každé obdobie má svoje jedinečné čaro:)
ARCHITEKTÚRA - Moderná architektúra, historické budovy, zrúcaniny... všetky tieto miesta nám vedia poskytnúť zaujímavý exteriér alebo jedinečný interiér. Originálne Vás tak doplnia aj bez zbytočných rekvizít. Obľúbené sú napríklad historické centrá, uličky starého mesta, umelecké galérie alebo útulné kaviarne.
V POHODLÍ DOMA - Fotenie u Vás doma je tiež obľúbenou možnosťou, pre ktorú sa viete rozhodnúť. Táto voľba je ideálna pre rodiny s bábätkom, alebo ak si jednoducho chcete dopriať pohodlie a nikam necestovať. Vzniknú tak autentické portréty, či už v uvoľnenej atmosfére na gauči, pred jednofarebnou stenou, vo Vašej zelenej záhrade alebo s vankúšovým súbojom vo Vašej posteli:)

Čo na seba?

Asi najčastejšou otázkou ktorú pred rodinným alebo párovým fotením dostávam je: "Ako sa obliecť?" Veľmi pekne na fotkách vynikne keď si na spoločné rodinné fotenie prinesiete oblečenie v podobných farbách, tónoch alebo vzoroch. Ideálne je aby oblečenie nemalo výrazné značky alebo reklamné nápisy, ktoré zvyknú pôsobiť ako rušivý element. Ak sú napisy tématické alebo spolu tvoria veselý celok, to vrelo odporúčam:) Takéto texty vedia byť sympatickým spestrením každého albumu. Ale ako sa vraví: Menej je viac... Dôležité je aby ste sa pri fotení vo Vašom oblečení, v prvom rade cítili dobre a komfortne:)

Čo so sebou?

Ak máte rekvizity, ktoré pri fotení chcete použiť, samozrejme môžete si ich so sebou priniesť. Pri tehotenskom fotení si budúce mamičky zvyknú k svojmu outfitu pribaliť aj detské topánočky, novorodenecké body alebo ultrazvuk. K foteniu s detičkami je ideálne si pribaliť aj obľúbenú hračku, hudbu alebo pochutinku pre ľahšiu motiváciu;)

Kedy sa objednať na fotenie s bábätkom?

Dôležité je aby ste sa objednali na denný čas kedy zvykne byť dieťatko najkľudnejšie. Detičky do 6tich mesiacov fotím pri prirodzenom dennom svetle. Ideálne preto je ak si fotenie s malými detičkami dohodneme na čas kedy zvyknú byť svetelné podmienky najpriaznivejšie.